DFS Devanka


DFS Devanka pôsobí pri materskom centre Harmónia od konca júna 2015. Bol založený z vôle mamičiek materského centra a bývalými folkloristkami, členkami MC.
Do dnešného dňa má 12 aktívnych malých dievčat. 

Folklór patrí v našej krajine medzi našu najväčšiu pýchu. Za 4 mesiace pôsobnosti sme sa zúčastnili najväčších folklórnych festivalov, aké naša krajina ponúka. To prvé sme absolvovali práve v Prakovciach, počas každoročnej folklórnej súťaže Slovanská pieseň. Predstavili sme sa na nej nesúťažne a od publika si Devanka vyslúžila hlasitý potlesk. To nás ďalej motivovalo. Potom sme vystúpili aj na Dni Prakoviec, na folklórnom festivale na Detve - ten bol pre detičky mimoriadny. Vidieť tú celú folklórnu atmosféru po prvýkrát bolo fantastické. V Detve sa malé Devanky zúčastnili päťdesiateho výročia Folklórnych slávností pod Poľanou, svoj talent teda preukázali hneď pred niekoľkými stovkami divákov. Za svoj výkon boli odmenené priazňou divákov aj ponukami na ďalšie vystúpenie, jedným z nich bola ponuka vystúpenia v Prahe.
Po Detve sa folkloristky predstavili návštevníkom Spišského hradu v rámci programu s názvom Spišské talenty. V polovici augusta vystúpili Devanky na folklórnom festivale v Rejdovej. Jeden z najkrajších vystúpení. Opäť bola Devanka úspešná.
Nedávno sa Devanka vrátila z vystúpenia v Prahe, na ktoré budú Devanky určite spomínať po celý svoj život. Už dnes chystáme vystúpenie na vianočný program.
Postupne vám tu budeme prinášať aktuálne informácie pôsobnosti Devanky.

Milí naši priatelia, DFS Devanka bude 21.3.2016 o 6,00h v živom vstupe Telerána TV Markíza. Zapnite si svoje Tv prijímače a sledujte naše malé Devanky. Tešte sa spolu s nami :)